KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12245189
nr 1224 5189
Georg Pauli
(1855-1935), Sverige
Blandteknik, Hästar med ryttare, monogramsignerad, bladets mått: 21x29
Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 10 december 2018
kl 20:30:27
10/12 20:24:53
- Klassiska
10 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Georg Pauli
Läs mer om Georg Pauli